United Kingdom Bayrağı

Türkiye’de altın fiyatları rekor kırdı

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

– Türkiye’de altın fiyatları bugün rekor tazeledi. Dolar kurunun 17,50’yi aşmasıyla yurt içinde altın fiyatları şu düzeylerden satıldı:

  • Gram altın 1.023 TL
  • Çeyrek altın 1.710 TL
  • Cumhuriyet altını 6.846 TL

Geçen hafta içinde yeniden dolar kurundaki yükselişle rekor tazeleyen altın fiyatları, haftanın devamında onsun da 1.800 doları aşmasıyla yükselişini hızlandırdı. Bugün ons altın 1.800 dolar altında süreç görüyor, ancak dolar kurundaki günlük yükseliş oranı %6’nın üzerinde olduğu için gram fiyatı da tıpkı oranda yükseliş yaşıyor. Aralık ayı başında 770 TL olan gram fiyatı ay içinde %30 yükselerek 1.023 TL’ye çıktı ve tarihi tepeyi gördü. Gram altının sene başı yükseliş oranı da %120’yi aştı.

Yurt içinde para siyasetinde Eylül prestijiyle değişime gidilmesi ve düşük faize geçişmesiyle TL varlıklarda düşüş yaşandı. Ekim-Aralık devrinde TCMB 500 bp faiz indirimi yaptı ve %19 olan siyaset faizini %14’e indirdi. Bu süreçte döviz ve altın fiyatları %70’e yakın yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü konuşmasında düşük faizin devam edeceğini söylemesiyle TL yeni haftaya da rekor kayıpla başladı.

Muharrir: Necdet Erginsoy

 

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.