United Kingdom Bayrağı

Kripto paralarda düşüş derinleşti, piyasanın toplam değeri 2 trilyon doların altına geriledi

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Kripto para piyasasında 5 Ocak Çarşamba günü başlayan sert düşüşlerin üçüncü gününe girildi. Çarşamba akşamından bu yana kripto piyasalarında aşağı taraflı kırımlar devam ediyor. Varlıkların düşüşüyle birlikte kripto piyasa bedeli de geriledi.

Bugün %3,5 daha düşen kripto para piyasasının toplam kıymeti, Eylül 2021’den bu yana birinci defa 2 trilyon doların altına indi.

Bitcoin, 42.500 dolarlık kritik dayanağının altında kapanış yaptı. Son 3 gündür peş peşe düşüş yaşayan BTC, kritik düzeye gerçek geri çekiliyor. Yatırımcılar ise kaygılı gözlerle piyasayı izliyor. BTC’nin bir sonraki dayanağı 40.000 dolar düzeyinde. Uzmanlara nazaran şayet bu ruhsal dayanak kırılırsa 37.500 dolar masada olabilir.

Bitcoin düştükçe kripto piyasa pahası de kan kaybediyor

Bitcoin kaygı ve açgözlülük endeksi Temmuz 2021’den bu yana en düşük düzeyine döndü. Bu durum piyasada çok dehşet olduğunu gösteriyor.

Kripto alanındaki birçok analist, mevcut piyasa satışlarının Eylül 2021 yazında görülene emsal olduğunu belirtiyor. Fakat bunu doğrulamak için BTC’nin mevcut düzeylerden bir geri sıçrama göstermesi gerekiyor.

Altcoin piyasasında çöküşler daha şiddetli

Kripto market bedeli 2 trilyon doların altına düşerken altcoinler hiç tat vermemeye başladı. Altcoin alanındaki düzeltme, Bitcoin’den daha şiddetli oluyor. Dünyanın en büyük ikinci kriptosu Ethereum‘un fiyatı 3200 dolar düzeylerinin altına düşerek %7 geriledi. Solana yüzde 8, Arweave yüzde 9, Aave yüzde 10 geri çekilme yaşadı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.