United Kingdom Bayrağı

Kripto para piyasalarında son durum: Hangi Altcoin’ler ön plana çıkıyor?

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

– 2021 yılının son haftası, düşük hacimli süreçlerle devam ederken kripto para piyasalarında olumlu seyrin devam ettiği görülüyor. Toplam kripto piyasa kıymeti, bugün 2,4 triyon doların üzerini test ediyor. Gün ortasında en büyük 100 kripto varlığın 91’i olumlu devam ederken 9 kripto varlık bir evvelki güne nazaran negatif seyrediyor. 

Bitcoin’de son durum

Bitcoin (BTC), haftaya 50.775 dolardan başladıktan sonra gün ortasına kadar 50.500 – 51.150 dolar bandında hareket etti. Geçen hafta yüzde 8,77 oranında kıymet yararı elde eden en büyük kripto para, böylelikle 15 Kasım tarihinden bu yana 5 haftalık negatif seyrini sonlandırmış oldu. 

Geçen hafta toparlanma belirtileri gösteren Bitcoin’in hakimiyet oranı ise düşüş ivmesini sürdürüyor. Bugün Bitcoin hakimiyet oranı Ekim ayından bu yana genel düşüşün devam etmesiyle yüzde 40’ın altına çekilmiş durumda. Kripto piyasasında görülen sermaye girişlerine göre Bitcoin hakimiyetinde düşüş eğilimi, altcoin sermaye pahasının nispeten artışına devam ettiğinin bir göstergesi olarak yorumlanabilir. 

Bitcoin Endişe ve Açgözlülük Endeksi ise geçen hafta 25 düzeyinde çok dehşet durumunu yansıtıyordu. Bitcoin’in bilhassa 50.000 dolar üzerinde yer bulmasıyla piyasa yatırımcı algısında bir rahatlama ile birlikte göstergenin de bu hafta 40 düzeyine kadar yükseldiği görülüyor. 

Ethereum fiyatı dar bantta ilerlemeye devam ediyor

Ethereum (ETH), geçen hafta 4.000 dolar düzeyini geri kazandıktan sonra 4.050 – 4.100 dolar dar bandındaki hareketine devam ediyor. 

Son 24 saatte 10 milyar dolarlık bir süreç hacminin görüldüğü Ethereum’un fiyatı, geçen haftadan bu yana yüzde 6,7 oranında paha artışı gördü. 

Günün dikkat çeken altcoin’leri

Sermaye kıymetine nazaran piyasadan ayrışan Bitcoin ve Ethereum’un ve sabit kripto varlıkların süreç hacminin akabinde son 24 saatte 5 milyar dolar süreç hacmiyle Bitcoin Cash (BCH), dikkat çekiyor. 26. sırada bulunan BCH, dünden bu yana yüzde 4’e yakın yükselişle 466 dolardan el değiştiriyor. 

Birinci 100’de öbür yüksek hacimli kripto varlıklar ortasında Polygon (MATIC) ve Terra (LUNA), 2 milyar doların üzerinde süreç hacimleriyle ön plana çıkan öteki altcoin’ler.

Kadena (KDA) bedel artışıyla günün altcoin’i oluyor

Birinci 100’de son 24 saatlik dönemde kıymet artışıyla öne çıkan kripto para 62. sıradaki Kadena (KDA) oldu. KDA, yüzde 20’ye yakın kıymet artışıyla fiyatını 16 dolara çıkardı. 

Son 7 günde yüzde 57 oranında bir yükselişe sahip olan akıllı kontratlar platformu kategorisinde bulunan Kadena, grubun bir dizi yeni özellikler duyurmasıyla yükseliş ivmesine girdi. Bu yenilikler ortasında Sushiswap üzere Ethereum tabanlı merkezsiz borsalarda “Wrap” özelliği getirilen KDA coin’i için getiri imkanının sunulması ve X-Wallet tarayıcı cüzdanına KDA dayanağı eklenmesi sayılabilir.

Kadena, ayrıyeten NFT pazarına yönelik Marmalade platformu ve kendi akıllı mukavele lisanı Pact ile dikkatleri üzerine çeken bir proje. 

Bugün yüzde 10’un üzerinde paha çıkarı gören Zilliqa (ZIL) (%12,5), Uniswap (UNI) (%12,2), Aave (AAVE) (%12), Monero (XMR) (%11,66), Helium (HNT) (%11), Theta (THETA) (%10,65) dikkat çekiyor. 

Ayrıyeten bugün yüzde 10’ya yakın fiyat artışıyla 1,56 dolar düzeyine kadar yükselen Cardano (ADA), en büyük 10 kripto para ortasında öne çıkan altcoin oldu. 

En çok bedel kaybeden altcoin’ler 

Bugün hayli kısıtlı düşüşler kelam konusu olurken 64. sıradaki Curve DAO Token (CRV) yüzde 3 bedel kaybıyla 5,56 dolar, Sandbox (SAND), yüzde 2,87 düşüşle 6,59 dolar, Cosmos (ATOM) yüzde 1,47 düşüşle 31 dolar ve Terra (LUNA) yüzde 1,28 kıymet kaybıyla 96,54 dolardan el değiştiriyor. 

Bugün düşüş görülen bu 4 kripto paranın da haftalık çıkarlarının yüzde 25’in üzerinde olduğunu belirtmekte yarar var. 

Müellif: Günay Caymaz

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.