United Kingdom Bayrağı

Günün öne çıkan kripto para haberleri

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

– Haftanın son iş gününde kripto para piyasaları hafta sonuna olumlu bir seyir ile girmeye hazırlanıyor. Öne çıkan sanayi gelişmelerinde ise Avalanche’ın prestiji para ödeme ağı entegrasyonu, NFT’lere olan ilginin tepe yapması, Vitalik Buterin’in Ethereum ile ilgili son görüşleri ve Dogecoin ile yeni projeye başlaması, SEC’in ETF onaylarıyla ilgili son gelişmeler ve Shiba Inu balina hareketleri yer alıyor.

Avalanche prestiji para ödeme ağına entegre oluyor

Avalanche tarafından bugün yayınlanan basın duyurusunda akıllı kontratlar ağının prestiji para ve kripto varlıklar ortasında bir köprü vazifesi gören Alchemy Hisse entegrasyonunu duyurdu. 

Bu entegrasyonla Avalanche ağında konuşlanan DeFi uygulamalarının Visa, Mastercard ve Paypal ve daha fazlası üzere klâsik ödeme platformları sayesinde direkt prestiji para çıkışı imkanına kavuşması planlanıyor. Böylelikle kullanıcılar prestiji para takviyesiyle Avalanche ekosistemine direkt giriş yapabilecekler. Bu entegrasyon, birebir vakitte online süreçlerde AVAX coin’i kullanılarak alışveriş yapmayı da mümkün kılabilecek bir gelişme. 

NFT aramaları birinci kere kripto ve Bitcoin teriminin önüne geçti

Değiştirilemez tokenler (NFT), 2021 yılına damgasını vuran değerli bir trend haline geldi. Bunun en büyük göstergelerinden biri ise Google (NASDAQ:GOOGL) Trends datalarına nazaran NFT sözü için yapılan küresel ölçekli aramalarında birinci sefer kripto ve Bitcoin aramalarının önüne geçmiş olması. 

Vitalik Buterin, Ethereum’da olsa da olmasa da ağın büyümeye devam edeceğini söylüyor

Ethereum kurucuları ortasında en tanınan isim olan Vitalik Buterin, bu hafta Arjantin’de bir söyleşiye katıldı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Söyleşi esnasında ortadan kaybolması durumunda Ethereum’a ne olacağı biçiminde bir soruyu cevaplayan Buterin, Ethereum büyümeye devam edecek dedi. Ethereum topluluğun gereğince büyüdüğünü lisana getiren Buterin, bir sebepten ötürü ortadan kaybolsa dahi ana Blockchain ağının mevcudiyetini koruyacağını söylerken hiçbir yere gitme niyeti olmadığını da vurguladı. 

Dogecoin ve Vitalik Buterin yeni bir proje üzerinde mi çalışıyor?

Dogecoin vakfı ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, herkese açık olmak üzere “community staking” ismi verilen bir Dogecoin projesini duyurdu. 

Ayrıyeten Dogecoin yol haritasında sunulan Gigawallet projesiyle kripto para ağının bir ödeme sağlayıcısı olarak kullanılmasına müsaade verilecek. 

SEC, Valkyrie ve Kryptoin Bitcoin ETF müracaatlarını kabul etmedi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Valkyrie ve Kryptoin spot Bitcoin ETF müracaatlarının reddedildiğini duyurdu. Karar, sürpriz olarak karşılanmazken SEC’in Bitcoin spot fiyatına dayalı bir ETF için olumsuz halini sürdürdüğü görülüyor. 

Shiba Inu 0,00004 dolara yaklaşırken balina hareketleri devam ediyor

Ethereum balinaları, yüksek ölçülü Shiba alımları yapmaya devam ediyor. Son olarak cüzdanında yüksek ölçülü Ethereum bulunan bir yatırımcının günün birinci saatlerinde 54 milyar SHIB tokeni alımı yaptığı görüldü. 

2 milyon dolar kıymetine denk gelen bu SHIB token alımıyla latife temalı kripto paranın bedelinin yükseldiği görüldü. Shiba Inu, son 24 saatte yüzde 7’nin üzerinde paha artışı gördükten sonra bugün 0,00004 dolar düzeyine epey yaklaştı. Shiba Inu fiyatı akşam saatlerine hakikat 21,18 milyar dolarlık piyasa kıymetiyle 13. sırada bulunurken 0,000038 dolardan el değiştiriyor.

Muharrir: Günay Caymaz

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.