United Kingdom Bayrağı

Günün öne çıkan kripto para gelişmeleri

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

– Kripto para sanayisinde günün öne çıkan gelişmelerinden derlediğimiz haber özetlerine içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

MicroStrategy Bitcoin alımlarına devam ediyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bugün Twitter üzerinden şirketin yeni bir Bitcoin alımını duyurdu.

Saylor, 1.914 Bitcoin daha aldıklarını duyururken son alımın ortalama 49.229 dolar fiyatıyla 94,2 milyon dolara mal olduğunu belirtti. Buna nazaran MicroStrategy, portföyündeki Bitcoin ölçüsünü 124.394’e çıkarırken ortalama alış fiyatı, 30.159 dolar oldu. Şirketin bilançosundaki Bitcoin’in dolar cinsinden bedeli ise şu an yaklaşık 3,75 milyar dolar.

Rusya’nın en büyük bankası ülkenin birinci Blockchain dayanaklı ETF’sini tanıttı

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, Blockchain odaklı faaliyet gösteren şirketlere dolaylı yatırım imkanı sunan ve ülkede birinci olma özelliği taşıyan ETF’nin tanıtımını yaptı.

Sberbank tarafından piyasaya sürülen borsada süreç gören fon (ETF), kripto varlık ve madenciliği faaliyetlerinde bulunan şirketleri içeren Sber Blockchain İktisat Endeksi’ni destek olarak kullanacak.

Güney Kore kripto borsaları, Coinone’ın müsaadeden gidiyor

Birinci olarak Güney Kore’nin 4 büyük büyük kripto borsasından biri olan Coinone tarafından yapılan duyuruda borsa, 22 Ocak’tan itibaren kayıtsız harici cüzdanlara kripto para gönderiminin gerçekleşmeyeceğini bildirmişti.

Bu gelişmenin akabinde ülkenin başka büyük kripto para borsaları Upbit, Bithumb ve Korbit, Coinone’ın doğrulanmamış harici cüzdanlara fon transferi yasağını uygulayacaklarını açıkladılar.

Shiba Inu, Shibarium platformunda süreç fiyatları için BONE tokeni kullanılacağını onayladı

Shiba Inu, BONE isimli tokenin SHIB katman-2 tahlili Shibarium’da bir süreç fiyatı tokeni olarak kullanılacağını doğruladı.

David Gokhshtein’in mesken sahipliği yaptığı ShibAMA Twitter aktifliğine 11.000’den fazla Shiba destekçisi katıldı. Bu soru-cevap etkinliğinde Shiba’nın geleceğiyle ilgili birçok husus konuşuldu. Resmi Shiba Inu Discord kanalının moderatörü Queenie ise merak edilen hususlar hakkında soruları yanıtladı.

Shibarium katman-2 tahliliyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Queenie, BONE’un yakında piyasa çıkacak olan Shibarium Blockchain’inde lokal süreç fiyatı tokeni olarak kullanılacağını doğruladı. Queenie, böylelikle süreç yaparken SHIB tokeni kaybedilmeyeceğini lisana getirdi.

Sandbox, Ethereum katman-2 tahlili Polygon’a geçiyor

Sanal gayrimenkul platformu Sandbox, büyüyen kitlesine daha uygun hizmet sunmak ismine Ethereum Blockchain’i için bir katman-2 tahlili olan Polygon’a geçmeyi planlıyor. Polygon, yüksek fiyatlar ve yavaş süreçler nedeniyle Ethereum’a alternatif olarak çeşitli uygulamalardan ve kullanıcılardan ağır ilgi görüyor.

Ethereum tabanlı Metaverse tabanlı platform Sandbox da süreç fiyatlarını ve ağ tıkanıklığını en aza indirmek için Polygon’a geçmeyi planlıyor.

Polygon, 24 milyar dolar bedelinde MATIC tokenini riske atan güvenlik açığına sessiz halde müdahale etti

Polygon ağı için büyük bir sorun haline gelebilecek olan bir güvenlik açığının son anda giderildiği bildirildi. Lakin bir bilgisayar korsanının bu açığı kullanarak yaklaşık 2 milyon dolarlık MATIC tokenini çaldığı söyleniyor.

2 milyon dolarlık MATIC tokenine mal olan güvenlik açığından kaynaklı istismar, 3 Aralık tarihinde kusur ayıklama ödül platformu ImmuneFi’de paylaşıldı. Polygon grubu, süratli biçimde bir güncelleme başlattı ve güvenlik açığı giderildikten sonra bu hafta güncellemeyle ilgili resmi bir açıklama yapıldı.

Muharrir: Günay Caymaz

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.