United Kingdom Bayrağı

Borsa İstanbul’da görünüm nasıl?

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

BİST 100 Endeksi yeni güne %1,10 yükselişle 1.916 puandan başladı ve günün birinci yarısında en yüksek 1.923 puanı gördü. Endeks, geçen hafta başlayan düşüşünü 1.730 puanda muhafazasının akabinde bu hafta %1’e yakın primli süreç görüyor.

Borsa İstanbul, geçen hafta endekste yaşanan oynaklık nedeniyle BİST 50‘de uyguladığı üst adım kuralını bugün de uygulama kararı aldı. Bu uygulamayla açığa satış süreci yapılabilen hisselerde açığa satış süreci, açığa satışa husus olacak sermaye piyasası aracının en son gerçekleşen süreç fiyatından daha yüksek bir fiyat üzerinden gerçekleştirilebilecek. Lakin açığa satışa mevzu olan sermaye piyasası aracının en son gerçekleşen fiyatının bir evvelki fiyattan daha yüksek olması halinde açığa satış süreci en son gerçekleşen fiyat seviyesinden de yapılabilecek.

Günün birinci yarısında en uygun performansı gösteren endeksler BIST İnşaat, BİST Bankalar ve BİST Kimyasal, Petrol & Plastik olurken BİST Telekomünikasyon, BİST Spor ve BİST Turizm negatif ayrışıyor.

Bu ay TL bazında rekor kıran ve yıllık bazda %30’a yakın yükseliş yaşayan BIST, dolar bazında 145 dolar ile yıl içi en düşük düzeylerde süreç görüyor. Kasım ve Aralık aylarında dolar kurunda yaşanan rekor artışlar nedeniyle endeks evvel 131 dolar, akabinde 126 dolara kadar geriledi. Bu hafta kurun 13,00 düzeyi yakınında süreç görmesiyle dolar bazındaki fiyat da 145 düzeylerinde.

Müellif: Deniz Engin

 

 

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.