United Kingdom Bayrağı

Bitcoin yeniden 50.000 doların altındayken altcoin’lerde son durum

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bitcoin (BTC), dün akşam saatlerinde 52.000 dolar fiyatına dokunduktan sonra satış baskısına maruz kalarak bugün erken saatlerde 48.650 dolara kadar geriledi. Gün içi süreçlerde ise BTC/USD’nin 49.000 dolar bandında yatay fiyat hareketleri görüldü. 

Bitcoin’in 50.000 dolar düzeyi altına sarkmasıyla birlikte piyasa genelinde bugün düşüş hakim. En büyük altcoin pozisyonundaki Ethereum’da dünden bu yana süren satış dalgasında dünkü tepe fiyatı, 4.127 dolardan 3.885 dolara kadar geriledi. Ethereum (ETH), ABD süreç saatlerine girilirken 3.900 dolar bandında hareket ediyordu.

Birinci 10’da BNB ayakta kalırken LUNA ve DOT en çok düşen altcoin’ler

En büyük 10 kripto varlık ortasında bugün yalnızca BNB Coin’in dünden bu yana bedelini koruduğu görülüyor. Gün içi süreçlerde 540 dolar düzeylerinden talep gören BNB’nin 550 dolar üzerinde kaldığı görülüyor. 

Birinci 10’da yüzde 5 üzerinde paha kaybı yaşayan Terra (LUNA) ve Polkadot (DOT), satış dalgasından en çok etkilenen altcoin’ler olarak duruyor.

Birinci 100 kripto parada şu an 89 kripto varlık negatif bölgede seyrederken yalnızca 11 kripto para artıda seyrediyor. Bu bağlamda kripto piyasa pahası, 2,32 trilyon dolar düzeyine çekildi. Son 24 saatlik ortalama süreç hacmi ise bilgilerine nazaran 100 milyar dolar olarak hesaplanıyor. 

Günün öne çıkan altcoin’leri

Bugün satış baskısının kendini gösterdiği kripto para piyasalarında yüzde 10 üzerinde kıymet karı görerek piyasadan müspet ayrışan iki kripto para bulunuyor. Son 24 saatte yüzde 16,71 oranında bedel kazanarak 9,22 dolar fiyatına ulaşan SushiSwap (SUSHI), bugün birinci 100’de en çok kazandıran kripto varlık oldu. 

SUSHI’nin akabinde Icon (ICX), günlük yüzde 13,5 oranında kıymet artışıyla fiyatını1,86 dolara yükselterek bugün en çok paha kazanan ikinci kripto varlık oluyor. Her iki kripto para da son 7 günlük müspet performansa sahip ve sırasıyla yüzde 66 ve yüzde 51 kıymet oranında haftalık bedel karına sahipler. 

Bugün paha kaybıyla dikkat çeken kripto paralar ortasında ise 92. sıradaki yearn.finance (YFI) başı çekiyor. YFI, son 24 saatte yüzde 11 oranında bedel kaybı görerek 30.500 dolar bandına geri çekildi. 

Son günlerde performansıyla dikkat çeken Kadena (KDA), bugün en çok kaybedenler listesine girdi. KDA, dünden bugüne yüzde 9,4 oranında düşüş yaşıyor ve fiyatı 14,36 dolara gerilemiş durumda. 

Müellif: Günay Caymaz

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.