United Kingdom Bayrağı

Bitcoin (BTC) kritik desteğinde, altcoinlerde düşüş devam ediyor

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

– Kripto para piyasalarında dünkü sert satışların akabinde toplam piyasa kıymeti, 2,2 trilyon dolar düzeylerine kadar geriledi. Son 24 saatte kripto para piyasalarından ortalama 200 milyar dolarlık çıkış görülürken Bitcoin (BTC), bugün yüzde 3’e yakın bedel kaybıyla 50.000 dolar takviyesini kaybetti ve 47.000 doların altına kadar geriledi. En büyük altcoin Ethereum (ETH), yüzde 6 oranında paha kaybıyla 3.750 dolara kadar geri çekildi. 

Bitcoin’de son durum 

Bitcoin (BTC), ABD süreç saatlerine hakikat 47.000 dolar üzerinde kalmaya çalışırken birebir vakitte kritik bir dayanak düzeyine tutunma eforu içinde. Gün ortasında Bitcoin ve piyasa genelinde satışlar devam ederken BTC/USD’nin bugün 47.750 dolar olan 200 günlük hareketli ortalama bedeli altında fiyatlanması dikkat çekiyor. Devam eden satıcılı yüklü süreçlerle birlikte BTC’nin geçen haftaki çıkarını neredeyse geri verdiği görülüyor.

Bitcoin fiyat düşüşüyle birlikte en büyük kripto varlığın hakimiyet oranı da taban düzeylerde kalmaya devam ediyor. Bitcoin hakimiyet oranı yüzde 40’ın altına inerek bu yıl 3. sefer taban düzeyleri test ediyor. Bitcoin hakimiyet oranı, bu düzeylere en son 2018 Nisan – Mayıs devrinde inmişti. 

Son düşüş ivmesiyle birlikte Bitcoin Endişe ve Açgözlülük Endeksi’nin de dünkü 41 düzeyinden 27 düzeyine kadar indi ve dehşet bölgesinde kalmaya devam ediyor.

Ethereum 4.000 dolar üzerinde kalıcı olmadı

Ethereum (ETH), son 10 günlük düşük ivmeli yükseliş hareketinde 4.000 dolar bandına kadar yükselse de bu kritik düzeyde kalıcı olmayı başaramadı. Akşam saatlerine gerçek ETH/USD’nin 3.750 dolar düzeyinin altına inen fiyat hareketleri görülüyor. 

En büyük 10 kripto para ortasında Solana (SOL), yüzde 10’a yaklaşan bedel kaybıyla en çok kaybettiren kripto varlık pozisyonundayken SOL fiyatı, 172 dolar düzeyine kadar gerilemiş durumda. 

Günün öne çıkan altcoinleri

En büyük 100 kripto para listesine baktığımızda altcoin piyasasının son 24 saatte ortalama yüzde 4’e yakın bedel kaybı kelam konusu. birinci 100 kripto para ortasında şu an 96’sı negatif bölgedeyken yalnızca 4 kripto varlık olumlu bölgede. 

Düşük karların göründüğü listede yüzde 5’in üzerinde fiyat artışı gören kripto paralar ortasında Livepeer (LPT), UNUS SED LEO (LEO), SushiSwap (SUSHI) ve XDC Network (XDC) bulunuyor. 

Dünden bu yana sert düşüşlerin görüldüğü piyasada yüzde 10’un üzerinde kıymet kaybı gören kripto paraların başında yüzde 17’ye varan kıymet kaybıyla ICON (ICX) bulunuyor. ICX, dün en çok bedel artışı gören altcoin’ler ortasındaydı. 

Başka yüzde 10 üzerinde paha kaybı ise Aave (AAVE) ve Stacks (STX) coin’lerinde görülüyor. 

Muharrir: Günay Caymaz

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.