United Kingdom Bayrağı

Bitcoin ağında büyük yatırımcıların işlemleri azalıyor: Bu iyi bir işaret mi?

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Bitcoin ağında büyük yatırımcıların süreçleri azalıyor, fakat bu güzel bir işaret olarak görülüyor.

Blockchain tahlil firması Santiment tarafından paylaşılan datalara nazaran, Bitcoin ağındaki büyük yatırımcı süreçleri şu anda Ekim ve Kasım aylarında görülenlerden daha az. BTC/USD süreç çiftinin evvelki gün 39.650 dolar düştükten sonra 11 Ocak’ta 42.620 dolar ile gün içi en yüksek düzeylerine yükseldiğini görüyoruz. Bitcoin şu anda 41.938 dolardan süreç görüyor.

Santiment, Bitcoin ağının şu anda günde yaklaşık 13 bin süreç aldığını ve bu sayının Ekim ve Kasım aylarında görülen sayıya kıyasla hayli düşük olduğunu belirtiyor. Yatırımcılar birinci Bitcoin vadeli ETF’sinin çıkışını kutlarken, Bitcoin 10 Kasım’da tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 dolara ulaşmıştı.

Balina ismi da verilen bu büyük yatırımcıların süreçlerindeki düşüşün nedeni şimdi bilinmiyor olsa da hacimsiz Bitcoin fiyat hareketi de tıpkı formda katkıda bulunmuş olabilir. Bunun sebebi, fiyat kaymasını önlemek için çoklukla büyük hacimli süreçler gerçekleştiren yatırımcıların, buyruklarını daha uzun bir müddet boyunca daha küçük ölçülere bölmeyi tercih edebilmesi. Piyasa fiyatları, oynaklığın arttığı periyotlarda süratli bir formda değişebiliyor, bu da bir sürecin emredildiği vakit ile gerçekleştirildiği vakit ortasında kaymaya neden oluyor.

Bu durum daha küçük boyutlu süreçlere neden olabiliyor fakat toplam süreç hacminde bir azalma meydana gelmiyor. Bitcoin’in 24 saatlik süreç hacmi %62,55 artarak 34 milyar 427 milyon dolara ulaştı.

IntoTheBlock’a nazaran tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %39 düşmesine karşın Bitcoin kârlılığı şu anda %65’te.

Satış baskısının azalmasıyla Bitcoin, toparlanmak için fırsat kolluyor

Bitcoin, bugün hafif bir rahatlama gördü ve evvelki gün düştüğü 40 bin doların altından değerli ölçüde yükseldi.

Bitcoin’in değerli bir dayanak alanını kırmaya çalıştığını ve tabandan alım yapanların geri dönmesiyle toparlandığını belirtmekte yarar var. Düşüş baskısı azaldıkça BTC/USD, günlük grafikte oluşan yükseliş eğilimli Doji mumunu geçerli kılmak ismine günü olumluda kapatmak için çaba ediyor.

Birtakım uzmanlara nazaran Bitcoin tabanı gördü. BTC yükseliş tonunu koruyarak 40 bin dolar bölgesinin çabucak altında taban bulmuş üzere görünüyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.