United Kingdom Bayrağı

Altın, dolardaki zayıflığın pozitif Omicron çalışmalarından ağır basmasıyla yükseldi

Bilgi için sizi arayalım!

Bilgilerinizi gönderin biz sizi arayalım.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Müellif – Gina Lee

– Perşembe günü Asya’da altın yükseldi ve tatilden ötürü zayıf olan ticarette istikrarlı kaldı. Omicron’la ilgili olumlu bir çalışma global iktisadın toparlanmasına ait iyimserliği artırdıktan sonra yatırımcıların risk iştahı tekrar canlanmıştı lakin zayıflayan dolar bu canlanmayı dengeledi.

Altın vadeli süreçleri %0,24 artışla 1.806,45 dolar oldu ve altın %0,5 karla arka arda ikinci haftalık çıkarı yoluna girdi.

Dolar Perşembe günü düşüş yaşadı.

Şimdi hakemli değerlendirmeye tabi olmamış Güney Afrikalı bir çalışma, Omicron varyantı ile enfekte olmuş bireylerin hastaneye müracaat ve şiddetli hastalık riskinin az olduğunu gösterdi. Öte yandan Çarşamba günü ABD, Pfizer Inc.’in (NYSE:PFE) antiviral Covid-19 hapı Paxlovid’e acil kullanım ruhsatı verdi.

ABD Çarşamba günü ayrıyeten üçüncü çeyrek GSYH’sinin çeyrek bazda %2,3 büyüdüğünü gösteren dataları yayımladı. Var olan konut satışları Kasım ayında 6,46 milyonda iken Conference Board Tüketici İnancı Endeksi Aralık ayında 115,8 puan olarak gerçekleşti.

Bugün yayımlanması beklenen datalar ortasında ise birinci işsizlik müracaatları, yeni konut satışları, sağlam mal siparişleri, PCE (kişisel tüketim harcamaları) fiyat endeksi, şahsî gelir ve harcama, Michigan Üniversitesi tüketici hissiyatı ve Michigan Tüketici Beklentileri endeksleri bulunuyor.

Japonya Merkez Bankası Yöneticisi Haruhiko Kuroda ise erken saatlerde konuşma yaptı.

Bununla birlikte Phillip Futures Pte.’de kıdemli emtia müdürü olan Avtar Sandu, bir raporda altın 1.810 dolarlık direnç ile 1.760 dolarlık dayanak düzeyi ortasında süreç görürken “piyasanın dalgalı ve curcunalı olması bekleniyor.” dedi.

Yıl sonuna kadar “ivme eksik ve fiyatlar çoğunlukla konsolide olacak.” Rapora nazaran endüstriyel emelli kullanılan gümüş ve başka değerli metaller, yatırımcılar Omicron’u geride bıraktıkça tekrar canlanacak üzere görünüyor.

Gümüş %0,1 ve platin %0,3 artarken paladyum %0,7 düştü.

Diğer Haberler

ÜCRETSİZ DEMO HESABI

SANAL PARA İLE RİSK ALMADAN YATIRIM YAPIN

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hesap oluştur butonuna tıklayarak idealFX’den elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu’nu kabul ediyorum.

TAMAMEN ÜCRETSİZ

ŞİMDİ DENEMEYE BAŞLAYIN!

Dilerseniz DEMO hesabı açarak öğrenmeye, denemeye başlayabilir; dilerseniz hemen GERÇEK hesap oluşturarak idealFX dünyasında sizde güvenli bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.